ראש וזנב הדרקון - אסטרולוגיה קרמתית

   

יש לנו דרקון בבית... כלומר בבתי המפה האסטרולוגית שלנו; יש לו ראש, זנב, וגם זקן – הוא משקף היסטוריה ארוכה של הגלגולים שלנו. במפת לידה אסטרולוגית יש 12 בתים, והם מייצגים נושאים ותחומי חיים שונים. ציר הדרקון (ראש הדרקון וזנב הדרקון) הוא בעל משמעות רבה בהבנת מסלול הקרמה של הנשמה. על כן, הבנת המשמעות של ראש הדרקון וזנב הדרקון במזלות ובבתים של המפה האסטרולוגית שלנו, מאפשרת לגלות את נתיב הקרמה שאותו בחרה הנשמה שלנו לפני שירדה למסעה בגלגול הנוכחי בעולם של מטה.


ראש וזנב הדרקון נמצאים בשני קצותיו של ציר, ציר הדרקון האסטרולוגי, שמבחינה סימבולית מהווה מעין גשר בין העבר והעתיד. זנב הדרקון האסטרולוגי מסמל את מה שנלמד בגלגולים קודמים, והשפעת הקרמה מועברת באמצעותו דרך ציר הדרקון אל ראש הדרקון האסטרולוגי, שאליו יש להתכוונן בגלגול הנוכחי, ויש לפתח את מה שהוא מייצג. לכל אחד מהצמתים* שעל ציר הדרקון האסטרולוגי יש כוח משיכה מגנטי שפועל על האדם, וכל אחד מהם מושך לכיוון שלו.

זנב הדרקון האסטרולוגי מסמל את עברו הכולל של האדם, כולל גלגולים קודמים. הוא מייצג את סך האירועים, הרעיונות, הגישות, המחשבות, שההשפעה המצטברת שלהם ובעיתיות בלתי פתורה יצרו את החיים העכשוויים כפי שהם בגלגול הנוכחי. זנב הדרקון האסטרולוגי מושך אותנו לפעול באופן אינסטינקטיבי, בהתאם לתבניות תת הכרתיות שהוטבעו בנו, והוא מחזיר אותנו לדרכי התנהגות ישנות. הוא מהווה למעשה דגם לכל מה שחזר על עצמו במשך אינספור פעמים והוטבע בנשמה במהלך הגלגולים הקודמים.

ראש הדרקון האסטרולוגי מסמל את העתיד, את מחזור החיים החדש שהאדם ניצב בפניו. הוא מייצג ניסיון חדש שעדיין לא נחווה, ומרמז על כיוון עתידי, שהאדם חש אותו באופן אינטואיטיבי. ראש הדרקון מייצג את התחום הגבוה ביותר של התנסות שניתן להגיע אליו, אך האדם אינו יכול להגיע למימוש התנסות זו, כל עוד לא השתחרר מאחיזת זנב הדרקון. כדי להשתחרר מהשפעת הזנב עלינו לוותר אחד לאחד על דפוסי חשיבה והתנהגות, ומהרגלים ישנים שליליים שקנו אחיזה בחיינו, וגם על זיכרונות שאין לנו תועלת בהם בחיים אלה. מדובר גם על שחרור קשרים קרמתיים שתם זמנם, אך אנו דבקים בהם שלא בטובתנו.

כשאנחנו מוכנים לשחרר את תבניות העבר, הדרך לשינוי נסללת, כי לאמיתו של דבר, לזרום עם השינויים, זה יותר קל מאשר להתנגד להם. המסע על פני ציר הדרקון האסטרולוגי, מזנב הדרקון לעבר ראש הדרקון, מהווה תפנית ממצב של תגובה תת מודעת לכיוון של בחירה מודעת. בחירה מודעת משחררת אותנו ממצב של חוסר אונים ומתחושה של תלות בכוחות חיצוניים. המודעות מביאה לשינוי, והשינוי יוצר אפשרויות חדשות.

התייחסות למיקומם של ראש וזנב הדרקון האסטרולוגי במזלות ובבתים השונים של מפת לידה אסטרולוגית אישית מאפשרת הבנה של נתיב הקרמה בחיים העכשוויים, ומגלה כיצד האנרגיות האלה יתבטאו. לכל אחד מכם יש דרקון בבית... כלומר בבתי מפת הלידה האסטרולוגית – בהורוסקופ האישי שלכם. המיקום המדויק של ראש וזנב הדרקון האסטרולוגי נקבע על פי תאריך הלידה ושעת הלידה שלכם.

מפת לידה אסטרולוגית נחלקת ל-12 בתים, ובתי המפה האסטרולוגים מייצגים נושאים ותחומי חיים שונים. כל בית נפתח במזל אסטרולוגי מסוים, והפלנטות שמאכלסות את המפה נמצאות במזל מסוים. כך גם ראש הדרקון וזנב הדרקון ממוקמים במזל אסטרולוגי מסוים ובבית מסוים. מיקום הקצוות של ציר הדרקון האסטרולוגי מאפשר לנשמה לחוות היבטים אחרים של הקרמה הכוללת, ומאפשר לכם להבין טוב יותר את הקרמה שלכם. כך תוכלו ליישם את התיקונים הנדרשים, ולהגשים את המטרות הקרמתיות שהצבתם לעצמכם בגלגול הנוכחי.

* ראש וזנב הדרקון נקראים גם צומתי הירח – ראש הדרקון הוא הצומת הצפוני, זנב הדרקון הוא הצומת הדרומי. צומתי הירח נחשבים כנקודות אזוטריות, והם אינם נקודות ממשיות מנקודת מבט אסטרונומית. צומתי הירח נוצרים כתוצאה מהמפגש של מסלול הירח עם מסלול השמש. הצומת הצפוני הוא הנקודה שבה עובר הירח מקו רוחב דרומי אל קו רוחב צפוני. הצומת הדרומי הוא הנקודה שבה עובר הירח מקו רוחב צפוני אל קו רוחב דרומי.

חומר מפורט על הדרקון האסטרולוגי במזלות ובבתים של מפת לידה אסטרולוגית תוכלו למצוא בספריי:


כאן תוכלו לרכוש את ספרי רות אהרוני >> מבצעים והנחות >> קנייה מאובטחת

© כל הזכויות שמורות ל רות אהרוני
מומחית ל- אסטרולוגיה קרמתית, אסטרולוגיה זוגית 
אסטרולוגיה הוררית = מתן תשובות לשאלות ממוקדות  

 

ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה
ספרי אסטרולוגיה    סל קניות   
אודות   צור קשר