?מזל נחש – מזל אסטרולוגי חדש? 

"גלגל המזלות האסטרולוגי השתנה", כך מבשרים לנו מדי פעם אמצעי התקשורת השונים, אשר מצטטים אסטרונום זה או אחר שמסביר, שבמהלך השנים מאז ראשית האסטרולוגיה, השתנה מיקום כדור הארץ ביחס לשמש, ולכן אין היום התאמה בין מערכות הכוכבים שבשמיים לבין גלגל המזלות האסטרולוגי. כתוצאה מכך, כך גורסים אותם "יודעי דבר", התווסף לגלגל המזלות מזל חדש – "מזל נחש", וכל מערך המזלות האסטרולוגי השתנה בהתאם.

מזל טוב למזל שנולד! התיאוריה המופרכת בדבר "גילוי מזל אסטרולוגי חדש – "מזל נחש" אינה חדשה ועולה לכותרות מדי כמה שנים, מסיבות השמורות עם הפרופסורים המכובדים ועם אמצעי התקשורת שמחפשים סנסציות ופרובוקציות.

  

התיאוריה על מזל אסטרולוגי מס' 13 מבוססת על הנחה מוטעית
ועל חוסר הבנה של אסטרולוגיה מערבית. טעות כגון זו, וטענות שונות שרווחות כנגד אסטרולוגיה נובעות בין השאר מהתעלמות מהשוני הבסיסי שקיים בין נקודות המוצא של אסטרולוגיה ושל אסטרונומיה. אמנם עד המאה ה-17 אסטרולוגיה ואסטרונומיה שכנו תחת הגג של אותו תחום מדעי, אך אז חלה ביניהם הפרדה, וכל תחום התפתח לכיוון עצמאי משלו.

 

אסטרונומיה היא שיטה הליוצנטרית, כלומר מבוססת על העובדה המדעית שהשמש היא מרכז הגלקסיה, וכדור הארץ ושאר כוכבי הלכת נעים סביבה. אסטרולוגיה לעומתה מבוססת על נקודת המבט האנושית שעל פיה כדור הארץ ממוקם במרכז. על כן אסטרולוגיה מוגדרת כשיטה גיאוצנטרית, ותיאוריות ומחקרים אסטרולוגים מבוססים מראש על נקודת מבט זו ועל הנחת יסוד זו.

אסטרולוגיה מערבית בנויה מראש על 12 מזלות בלבד, וגלגל המזלות האסטרולוגי אינו משתנה, כיוון שהוא תואם ל-360 המעלות של המעגל, כך שכל מזל אסטרולוגי הוא בן 30 מעלות. השמות של 12 המזלות האסטרולוגיים רק נלקחו בהשאלה מהשמות של הקונסטלציות הכוכביות, ואומצו על ידי אסטרולוגים. אך על פי שיטת האסטרולוגיה, מלבד התיאום בין השמות, אין קשר בין הקונסטלציות הכוכביות בשמים לבין 12 המזלות האסטרולוגיים שנקראים בשמותיהן.

יש לשער שאין זו הפעם האחרונה ש"הנחש" יתעורר לחיים וירים את ראשו, בתקווה להזדחל בחשאי למקום מכובד בתוך גלגל המזלות האסטרולוגי. קרוב לוודאי שהרוטינה הקבועה של "גילוי המזל האסטרולוגי ה-13" תחזור על עצמה אחת לכמה שנים, ותעורר סערה מדומה שתקבל תגבור  מהתקשורת. אך כשהסערה תשכך כעבור ימים ספורים, יחזור הנחש לתרדמה שלו במקום המרבץ  שלו, עד שייקרא שוב לדגל על ידי מתנגדי האסטרולוגיה, וינסה, בפעם המי יודע כמה, להשתחל  ולתפוס מקום טוב באמצע... בגלגל המזלות.

לחצו כאן >> "אסטרולוגיה" של מזלות השמש

© כל הזכויות שמורות ל רות אהרוני
מומחית ל- אסטרולוגיה קרמתית, אסטרולוגיה זוגית 
אסטרולוגיה הוררית = מתן תשובות לשאלות ממוקדות 

 

לרכישת ספרי אסטרולוגיה בהנחה בקנייה מאובטחת לחצו >> סל קניות 


 ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה
ספרי אסטרולוגיה    סל קניות   
אודות   צור קשר