באיזה בית גר "הצל"? 

באיזה בית מבין בתי המפה האסטרולוגית "מתגורר" הצל?
"הצל" הוא הצד האפל באישיותנו, וכיוון שכך –
הוא מסתתר בבית הכי נסתר..
.

מפה אסטרולוגית היא מפת החיים של האדם שמצוירת כמעגל – 
מעגל החיים 
 ומחולקת ל-12 בתים. כל בית מייצג תחומי חיים ונושאים שונים, ומכלול הבתים האסטרולוגיים מייצג את מכלול אישיותו וחייו של האדם.

בחינה פרטנית של כל בית, בשילוב עם ראייה כוללת של הבתים האחרים,
נותנת תמונה רחבה על חייו של האדם, ומאפשרת מתן הדרכה
לשיפור ולתיקון כל רובדי החיים.

בית 12, הבית האחרון, מסמל את הדברים הנסתרים בחיי האדם,
הדברים הסמויים מהעין, כמו גם את כוחות ההרס – הרס עצמי, או הרס שנגרם מפעילויות עוינות סמויות שמופנות כנגד האדם. בית זה מייצג גם תכנים מודחקים שיש להתמודד איתם, בעיות וקונפליקטים שלא נפתרו. על כן הוא מסמל את תת המודע, שמכיל את מצבור הזיכרונות ואת התבניות המנטליות והאמוציונליות מהעבר הכולל של חיי האדם (הן העבר שלו בחיים האלה והן בעבר הגלגולי שלו).

עם זאת, בית 12 מסמל גם את הכמיהה לאיחוד עם התודעה העליונה, על כן הוא מייצג כוחות נפשיים ורוחניים שמרוממים את האדם מעל המציאות, ואת השאיפה להתחבר לאני הפנימי ולהעלות את המודעות העצמית. השאיפה לפתח מודעות עצמית כוללת גם את המאמץ להיות מודע ל"צל". ה"צל" הוא מונח מהפסיכולוגיה היונגיאנית, זהו הצד האפל באישיותנו, שאותו אנחנו מדחיקים, כך שהוא בלתי מודע ונסתר מההכרה המודעת שלנו. הנטייה הטבעית שלנו היא להשליך את הצל על אחרים, ולייחס להם את התכונות השליליות והדחויות שלנו. לכן הארת הצל היא הכרחית הן להתפתחות האישית שלנו והן ליכולת שלנו ליצור מערכות יחסים תקינות.

כשרוצים להבין את טיב היחסים עם אחרים, משתמשים בטכניקה אסטרולוגית שנקראת: סינסטרי  השוואה בין מפות. כך ניתן לראות את האינטראקציה בין פלנטות ובתים ממפה אחת לבין פלנטות ובתים מהמפה השנייה. כאשר פלנטות של הזולת "נופלות" בבית 12 שלנו או יוצרות קשר עם בית 12 – זה מסייע לנו לחשוף ולהאיר את "הצל" – את הצדדים המודחקים האפלים שלנו, ואז אנחנו יכולים לפעול על מנת להיפטר מהם ולעשות תיקון. 

על פי ספריי "הקשר הקרמי", "אסטרולוגיה, טארוט ועץ החיים"

© כל הזכויות שמורות ל- רות אהרוני 

 

ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה
ספרי אסטרולוגיה    סל קניות  
אודות      צור קשר