ימי ההיפוך וימי השיוויון
ומה זה אינגרס?

לקוח מהספר

אסטרולוגיה, טארוט ועץ החיים

 

ארבעה תאריכים בכל שנה, נחשבים כשערי כניסה קולקטיביים לתקופה חדשה. אלו ימים שבהם השמש נכנסת לתחום של כל אחד מהמזלות הקרדינליים בגלגל המזלות. המונח שמשתמשים בו באסטרולוגיה כדי לציין את כניסת השמש לתחילת מזל נקרא אינגרס. המזלות הקרדינליים הם טלה, סרטן, מאזניים, גדי, שנקראים גם המזלות הפעילים, ובהגדרתם הם מזלות של פעולה, יוזמה, היענות לאתגרים והתחלות חדשות. בתאריכים שבהם השמש נכנסת למזלות אלה, מתעצמת היכולת שלנו לעשות טרנספורמציה משמעותית בחיינו.

אינגרס האביב, הוא הזמן שבו השמש נכנסת למזל טלה. אינגרס הסתיו הוא הזמן שבו השמש נכנסת למזל מאזניים. תאריכים אלה מציינים את ימי השוויון, האביבי והסתווי, שבהם אורך היום ואורך הלילה שווים. ימים אלה מהווים לא רק שערי כניסה לעונה חדשה, כל אחד גם מציין תחילה של שנה חדשה:
ראש השנה שחל בתשרי ו
במזל מאזניים הוא ראש השנה "לשנים וליובלות", והוא מציין גם את תחילתם של עשרת ימי התשובה, שהם ימים של חשבון נפש כולל ומעמיק; בניסן חל ראש השנה "לחודשים ולמלכים", במזל טלה, שהוא המזל הראשון שמוביל אחריו את כל המזלות. כך שתאריכים אלה מציינים נקודות מפנה והתחלות חדשות, הם מחזקים את פוטנציאל ההִשתנות, ואפשר להתחיל ליצור בהם מציאות חדשה.
תאריכים משמעותיים נוספים שמהווים שערי כניסה לתקופה חדשה הם אינגרס הקיץ , שחל ביום שבו השמש נכנסת למזל סרטן, וזהו היום הארוך ביותר בשנה; ו-אינגרס החורף , שחל ביום שבו השמש נכנסת למזל גדי, וזהו היום הקצר ביותר בשנה.

בתאריכי האינגרס, שכל אחד מהם מציין גם את תחילתה של כל אחת מארבע עונות השנה, נוצר גשר שמחבר בין כדור הארץ ויושביו לבין היקום, בין המיקרוקוסמוס לבין המקרוקוסמוס. לכן תאריכים אלה מתאימים להתבוננות על ההתקדמות הרוחנית שלנו.

©  כל הזכויות שמורות ל-רות אהרוני


 לקוח מהספר אסטרולוגיה, טארוט ועץ החיים

(הספר משתתף במבצע על ספרי אסטרולוגיה ו/או ספרי טארוט)

 

 

 ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה
ספרי אסטרולוגיה    סל קניות  
אודות      צור קשר