פלוטו קריאת התעוררות

 

זו התמונה החדשה של כוכב הלכת פלוטו (והירח שלו כארון) שצילמה הגַשושית  New Horizons  ופורסמה על ידי סוכנות החלל האמריקנית (נאס"א). חללית המחקר האמריקנית  New Horizons, ששוגרה מכדור הארץ לפני כעשר שנים כדי לחקור את פלוטו, התעוררה לאחרונה מתרדמת, אחרי יותר מחמש שנות שינה (1,873 יום ליתר דיוק), וחידשה את מסעה פורץ הדרך לעבר פלוטו, כוכב לכת ננסי, שהוא הקטן ביותר והמרוחק ביותר במערכת השמש.  

אותי עניינה גם הסמיכות של יום תשעה באב בשנת תשע"ה - לאירוע של גילוי פניו של פלוטו, כיוון שמעבר לסמיכות בזמנים, יש ביניהם גם קשר של משמעות.

על פי האסטרולוגיה הפלנטה פלוטו, ששולטת על מזל עקרב, מסמלת את עקרון הטרנספורמציה, את הצורך בהיטהרות והתנקות, את היכולת להשתקם ולקום מההריסות. תשעה באב נקבע בתקופת המשנה כתאריך לציון חורבן שני בתי המקדש, והוא יום של צום והיטהרות; כמה ימים אחריו חל ט"ו באב, חג האהבה, שבו נחגגות שמחת החיים והמשכיות החיים.

פלוטו מסמל את מחזור החיים והמוות, את הכיליון והלידה מחדש, את היכולת לעשות טרנספורמציה – שינוי שהוא מחויב המציאות לאחר תקופה של קפיאה על השמרים.

מעניין שבתמונות מכוכב פלוטו ששחררה החללית נראים בין היתר הרים קפואים וגם אזור

שהמדענים קראו לו "הלב הקפוא של הכוכב".

 

הקשר בין האירועים מתהדק עוד יותר, כאשר מחברים גם את המשמעות של קלף 'יום הדין' שמייצג את פלוטו האסטרולוגי על פי שיטת אסטרו-טארוט (שיטה שמשלבת יחד עקרונות של אסטרולוגיה וטארוט).   

פלוטו, כאמור, מסמל סיומים והתחלות, לידה ומוות, התחדשות ויכולת שיקום לאחר חורבן; קלף יום הדין – שמופיע בו מלאך זהוב שיער שבתרועת חצוצרה מעיר משנת מוות את הדמויות שיוצאות מארונות קבורה וקמות לתחייה – מייצג בדיוק את העקרונות האלה: התעוררות לחיים לאחר הקפאה והשבתה של כל מערכות החיים, בריאה ולידה מחדש.   


בשורת קלף 'יום הדין' אינה רק אפוקליפטית אוניברסלית. היא מדברת על השינוי העמוק שעובר כל בן אנוש בדרך אל הגאולה האישית. כדי להתעורר מבחינה פנימית משהו חייב למות. המוות הוא מדריך לחיים, והמוות הפנימי הוא מדריך להארה. המלאך שמייצג את תודעת העל, מעורר את האדם מהשינה בחיים. אדם שמעביר את חייו ללא מודעות, ללא התחברות למקור העליון ממנו נוצקה נשמתו, הוא לא רק שרוי בתרדמת, אלא חשוב כמת מבחינה רוחנית. תפקידו של האדם הוא להקשיב לתרועת ההשכמה של קול הרוח, ולתת לקול זה להדריך אותו.

תשעה באב, יום החורבן, הוא יום של תענית וחשבון נפש, שבו כל אחד, גם אם אינו דתי או מסורתי, יכול לציין אותו כְּיום של התעוררות לקראת שחרור מקיבעונות והיפתחות להארה מלמעלה.

 

על הקשר המרתק בין אסטרולוגיה וטארוט תוכלו לקרוא בספרי: אסטרולוגיה, טארוט ועץ החיים

 

כאן תוכלו לרכוש ספרים בהנחה בקנייה מאובטחת 

מימוש מעשי של עקרונות רוחניים
08-9340269 | RuthAharoni@gmail.com