12 טיפים ליצירת אושר בחייכם

איך להעלות את מפלס האושר שלכם בעזרת גלגל חיים אסטרולוגי
מחקרים עדכניים מוכיחים שניתן ליצור, לשמֵר, להגביר תחושת אושר, ולהעלות את מפלס האושר האישי, כאשר מְתַרגֵלים את המוח לחשוב באופן חיובי ומִתְרַגלים להשתמש בתבניות שפה חיוביות. התנהלות עם תחושה פנימית של אושר משרה אנרגיה טובה ומשנה את האווירה סביבכם, משפרת את הסיכויים שלכם להצליח בחיים ומגבירה את היכולת שלכם להשתנות ולשנות לטובה את חוויית המציאות שלכם, וגם ליצור מציאות רצויה.

 

אך מהו  אותו 'אושר' נכסף, ואיך מגדירים אושר? 

מילים רבות נכתבו עליו, ספרים רבים דיברו בו טובות, והגדרות שונות ניתנו לו...   
 

אני אישית מגדירה 'אושר' בשני אופנים – באופן "מזרחי" ובאופן "מערבי":


ההגדרה שתואמת את תורות המזרח מדברת על תחושת אושר שאינה תלויה בגורמים חיצוניים:

אושר הוא מצב נפשי יציב שבו לאדם יש רגשות חיוביים מתמידים, והוא חווה הנאה, שביעות רצון ושמחה פנימית מעצם היותו.


ההגדרה השנייה תואמת את הגישה המערבית, שבין השאר, תולה את תחושת האושר במידת יכולתו של האדם לממש את עצמו בתחומים השונים של חייו ולהגשים את הייעוד שלו:


אושר הוא מצב נפשי שבו לאדם יש רגשות חיוביים לגבי המציאות שבה הוא חי, הוא מממש את עצמו וחש הנאה ושביעות רצון מהמכלול של חייו.


תהא אשר תהא ההגדרה שלכם (אשמח אם תכתבו לי מהי) – המטרה היא להגיע למצב נפשי של שביעות רצון פנימית מתמדת בחיים, ויש כלים שמייצרים לא רק תחושת אושר רגעית, אלא עוזרים לשמור על חוויית אושר מתמשכת.
הגישה הפסיכולוגית-רוחנית, שאותה מציעה גם הפסיכולוגיה החיובית, שמבוססת בין השאר על תורות רוחניות, גורסת שלכל אדם יש מאגר בלתי נדלה של משאבים פנימיים, שהוא יכול להישען עליהם גם בעיתות משבר, והם מאפשרים לו להתגבר על משברים ולצמוח מהם, אישית ורוחנית. על פי גישה זו משתמשים בכלים שונים לשינוי תודעה, שעל פי מחקרים שנעשו בשטח הוכחו כיעילים ומסייעים לשיפור ההרגשה ולביסוס מצב פנימי יציב של אושר.  


איך שגלגל מסתובב לו

אחד הכלים, שאני נעזרת בהם עבור עצמי ועבור המתאמנים אצלי, היא התבנית של גלגל החיים, שבעזרתה ניתן לעבור באופן שיטתי על תחומי החיים ולהתייחס בפירוט לכל אחד מהנושאים השונים שכלולים בכל תחום. התבנית של גלגל החיים שאני משתמשת בה היא התבנית העגולה של גלגל הבתים האסטרולוגי, שמחולק ל-12 גזרות. כל גזרה נקראת 'בית' וכל בית מייצג נושאים אחדים, כך שכלל הבתים מכסים את תחומי החיים השונים. מה שטוב במבנה המעגלי של תבנית גלגל החיים האסטרולוגי, זה שתוכלו "לסובב" את הגלגל לפי רצונכם... כלומר תוכלו להתחיל באיזה תחום שמתאים לכם לפתוח בו, ולבחור באיזה תחום להמשיך – אתם לא חייבים ללכת לפי הסדר העוקב של המספרים; אבל כדאי מאד שתתייחסו לכל הגזרות ולא רק לאזורי הנוחות שלכם.

 

אז בואו נהפוך את גלגל הבתים האסטרולוגי לגלגל האושר

בית 1 – בית ה"אני"

ביסוס דימוי עצמי חיובי

כאן המקום לטיפוח עצמי ולשיפור עצמי בהיבט של הדימוי העצמי: בדקו עד כמה אתם נותנים מקום לרצונות האישיים שלכם – האם אתם בכלל לא נותנים מקום לעצמכם? או אולי להיפך – חושבים רק על עצמכם? כלומר, כאן המקום לעבוד על עודף או על חסר בהערכה עצמית, לבסס את ההרגשה ש"אני שווה בזכות עצמי" ולהגיע לאיזון לצמצם את הפער בין הדימוי העצמי הפנימי לבין התדמית החיצונית. הלימה בין הדימוי העצמי הפנימי לבין ה"אני הייצוגי" היא אחד מסודות האושר.

בית 2 – משאבים פנימיים וחיצוניים

היפתחות לקבלת שפע

כאן אתם נותנים את הדעת למכלול המשאבים שלכם, החיצוניים והפנימיים. השימוש בהם והנגישות אליהם תלויים בגישה שלכם לשפע. כאשר אתם מודעים באמת ובתמים לעושר הפנימי שקיים בכם, אתם יכולים להיעזר בו ולהשיג כל מה שאתם רוצים. כאשר אתם מרשים לעצמכם לקבל שפע, כאשר אתם מסכימים לאפשר לשפע, על כל המשמעויות שלו, להיכנס לחייכם – שפע יזרום אליכם בלי הגבלה.

בית 3 – תקשורת, חשיבה ושפה

תקשורת מקרבת

דפוסי המחשבה ודפוסי השפה קשורים זה בזה. כאשר אתם בוחרים לוותר על אמונות שליליות ולדבוק באמונות חיוביות, הדרך שבה אתם מבטאים את עצמכם משתנה לטובה, וגם האופן שבו אתם מנהלים תקשורת עם אחרים משתנה לטובה. תקשורת מקרבת חיובית, עם עצמכם ועם אחרים, היא עוד אחד מסודות האושר.

בית 4 – שורשים, משפחה, דיור

להוקיר ולטפח את מה שיש

בין אם יש לכם משפחה שאתם יכולים לסמוך עליה וליהנות ממנה, ובין אם המשפחה היא מקור לבעיות; בין אם יש לכם דיור ראוי ובין אם לא – כאן המקום להודות על מה שיש, ולטפח את מה שיש. גם אם אתם חשים חסר (הגעתם ממשפחה בעייתית, אין לכם דירה משלכם וכו') – עשו רשימה של דברים טובים מהעבר שלכם וציינו מה העבר תרם לכם, רשמו גם מה טוב בהווה שלכם, מבחינת משפחה ורכוש. רשימה זו קשורה קשר הדוק עם התחום הקודם – כי אתם מתבקשים להשתמש פה רק בחשיבה חיובית ובשפה חיובית. לא פשוט, אך מתגמל ביותר, כי אתם חווים, הלכה למעשה, רק יש!
בית 5 – פנאי, תחביבים, יצירתיות

פנאי זה לא בזבוז זמן

'להרגיש פנאי' זה עיקרון חשוב כדי להרגיש אושר. עשו רשימה של כל מה שגורם לכם הנאה מבחינת בילוי שעות הפנאי שלכם. רשמו מה הם התחביבים שלכם, והבטיחו לעצמכם שתחזרו לעסוק בהם במידה שזנחתם או הזנחתם אותם. גם אם יש לכם ילדים ולכאורה אין לכם זמן – הקצו זמן לתחביבים שלכם. העלו רעיונות באילו דרכים היצירתיות שלכם יכולה לבוא לידי ביטוי, ולכו אחרי הרעיונות האלה. הקדישו זמן לפנאי שלכם! גם אם "לא לעשות כלום", זה הכיף שלכם. (ואל תתנו לאף אחד להפריע לכם בזה...)

בית 6 – בריאות, הרגלים
ביסוס הרגלים טובים ושגרה מבורכת

תחום חיים זה מייצג את מצב הבריאות שלכם ואת מערכת ההרגלים שלכם, שמשפיעים במידה רבה על המצב הבריאותי. כאן המקום לבחון באופן מדוקדק את ההרגלים שלכם, לבדוק מה נכון עבור בריאותכם הפיזית והנפשית, ומה לא נכון ואפילו מזיק לכם, ועליכם לשנותו. הימנעות מהרגלים מזיקים וביסוס הרגלים טובים ושגרה מייצבת משפרים ביותר את הבריאות הפיזית והנפשית ותורמים מאד לתחושת אושר יומיומית.

בית 7 – מערכות יחסים, זוגיות, שותפויות
שותפות ללא תלות

בית זה ממוקם מול הבית הראשון, ונחשב כבית "האני" של הזולת. זהו התחום שמייצג מערכות יחסים, נישואים ושותפויות. הבנה מעמיקה של מערכות היחסים שלכם יכולה לחדד עבורכם מהם הצרכים שאותם אתם רוצים שאחרים ימלאו עבורכם, וכאשר אתם מודעים לחסרים שלכם, אתם לומדים למלא אותם באופן בלתי תלוי באחרים. גם מודעות לתכונות שאותן אתם מעריכים בזולת מאפשרת לכם לחזק תכונות אלה בתוככם. יצירת קשרים ללא תלות, היא מרכיב מאד אלמנטרי בביסוס תחושת אושר.

בית 8 – סיומים והתחלות
יכולת התמודדות עם משברים

התייחסות למשבר כאל אתגר זו הבשורה של הבית השמיני. בית זה מייצג את מעגל הלידה והמוות, את ההיוולדות מחדש, את היכולת לגייס כוחות פנימיים ולעשות טרנספורמציה משמעותית בחיים. כאשר אתם מתייחסים לשינוי, גם כשהוא קשה לכם, כאל משהו מפרה, מסקרן, מיטיב בסופו של דבר, וכשאתם מסוגלים לראות שהמשבר הוא קרש קפיצה לשלב הבא בחיים, תוכלו להתאושש, להתחדש ולהשתקם ולחולל בחייכם שינויים לטובה.

בית 9 – התפתחות אישית, הרחבת אופקים
בניית חזון מעצים

הבית התשיעי מייצג התפתחות אישית והרחבת אופקים. תחום חיים זה מתייחס גם לבחירת הסביבה הנכונה עבור ההתפתחות האישית שלכם. חשוב שתדייקו את הבחירה שלכם ותבחרו מקומות לימוד שנותנים השראה ומעודדים אתכם להתחבר לחזון שלכם. בניית חזון אישי היא נדבך חשוב בדרך למימוש הייעוד וחשוב לבחור בסביבה שמעצימה אתכם ותומכת בכיוון של מסלול החזון שלכם להתפתחות ולמימוש עצמי.
 

בית 10 – קריירה, סמכות
ביסוס מנהיגות פנימית

הבית העשירי מייצג את התדמית המקצועית והציבורית שלכם, את אפשרויות הקריירה שעומדות בפניכם, ואת האמצעים להגשים את עצמכם ולממש את הייעוד שלכם. יעד מרכזי בנתיב הייעוד שלכם הוא התחברות לכוח ההנהגה הפנימי שלכם. כדי להתחבר למנהיג שבתוככם, תוכלו בשלב ראשון לבחור לכם כמודל מנהיג מוביל שאתם מעריכים, ואז ללמוד ולאמץ את דרכי ההתנהלות שלו. זו גם דרך שתעזור לכם להתחבר לגדוּלה הפנימית שלכם. חיבור לגדולה הפנימית מעצים ביותר את תחושת האושר.
בית 11 – חברויות, קהילה
עשייה למען הכלל

עניינו של בית זה הוא חברויות אישיות ומעורבות חברתית. מערך תמיכה של חברים טובים תורם מאד למידת האושר האישי, ומעורבות חברתית גם היא תורמת לכך. הנתינה שלכם לקהילה שבה אתם חיים יכולה להיעשות בדרכים רבות ושונות, כשהעיקרון המוביל הוא עשייה למען הכלל ללא כוונת רווח אישי. כאשר המטרות שלמענן התגייסתם מתממשות, תחושת האושר מתגברת.

בית 12 – האני הפנימי, קשר עם הלא מודע
להאיר את הפְּנים ולרומם את הרוח

הבית השניים עשר הוא התחום של הלא-מודע. בתהליך הצמיחה הרוחנית שלכם עליכם למצוא מהי הדרך המתאימה ביותר עבורכם להתחבר לרובד הלא-מודע ולאני הפנימי. תהליך זה מלווה בהסרת החסימות התת הכרתיות שבולמות אתכם, בחשיפת המשאבים/האוצרות הכמוסים שלכם, ובחיבור ל'עצמי', לאני האמיתי שלכם. הנכונות לצלול פנימה לעומקי תת המודע ולהתוודע למרחבי הלא-מודע מביאה לגילוי ספונטני ולהוצאה לאור של האני האותנטי שלכם, שבמהלך ההתפתחות הרוחנית שלכם מתגלה במלוא יכולותיו ויוצא מחושך לאור. זהו תהליך שמרומם את הרוח, מביא גאולה לנפש ומגביר את תחושת האושר.

 
אתם מוזמנים לסובב את גלגל החיים – גלגל האושר שלכם. תוכלו להתחיל עם התבוננות וליקוט תובנות בתחום שמדבר אליכם, אך חשוב שתתייחסו לכל אחד מהתחומים, כיוון ששמירה על איזון בין כל תחומי החיים – זה אחד הסודות העיקריים לביסוס תחושת אושר כחוויה יומיומית. 

איחולים לאושר,    

© על פי הספר מעגלי העצמה להגשמת הייעוד
כל הזכויות שמורות ל רות אהרוני

ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה