אזהרות במפת שאלה - אסטרולוגיה הוררית

כללי זהירות לפני שניגשים לפענוח מפת שאלה על פי שיטת אסטרולוגיה הוֹררית

עפ"י הפרק "אזהרות טרם שיפוט"
מהספר 
השמים יכולים לענות
אסטרולוגיה הוררית

אסטרולוגיה הוררית  ענף אסטרולוגי שעוסק במתן תשובות לשאלות – מבוססת על כללים ברורים שמבוססים על מסורת אסטרולוגית בת אלפי שנים. המילה 'הוררית' נגזרת מהמילה HORA, שמשמעה 'שעה', מה שמדגיש את הדיוק של החישובים על פי שיטת אסטרולוגיה הוררית. מהחשיבות של הדיוק נגזרים גם כללים משמעותיים מאד, שנוגעים לאזהרות שיש לשים לב אליהן לפני שניגשים לקריאה ולפענוח של מפת שאלה אסטרולוגית הוררית.

על פי כללי אסטרולוגיה הוררית מסורתית, כאשר הגורמים הבאים
מופיעים במפת לידה אסטרולוגית של שאלה, על קורא מפת השאלה
להסתייג ולהימנע מניתוח ומשיפוט המפה:

  

1. שלוש מעלות ראשונות בזריחה (3-0 )

 

2. שלוש מעלות אחרונות בזריחה (30-27)

 

3. ירח בטל (void of course moon)

 

4. ירח או מעלת הזריחה בנתיב האש (via combusta)

 
5. 
סטורן נמצא בבית השביעי

 

על פי אסטרולוגיה הוררית מודרנית יותר, סייגים אלה אינם מונעים את השיפוט,
אך כאשר הם מופיעים במפת השאלה, דרושה זהירות יתרה בעת קריאת המפה:


1. כאשר מפת השאלה נפתחת באחת מ-3 המעלות הראשונות של כל מזל, המשמעות היא שהשאלה נשאלה מוקדם מדי, ושהעניין עוד לא התפתח דיו.

לעיתים זה קורה כיוון שהשואל מציג את השאלה עוד לפני שהוא השקיע מאמצים כלשהם בפתרון הבעיה שלו, ולעיתים, המעלות הראשונות פשוט מלמדות שהשאלה אינה תקפה, ובעצם לא הייתה צריכה להישאל בכלל.

 

2. כאשר מפת השאלה נפתחת באחת מ-3 האחרונות של כל מזל, המשמעות יכולה להיות  שהשאלה נשאלה מאוחר מדי, ואין עוד מה לעשות בנוגע לעניין; או שהשואל רק מבקש אישור על החלטה שהוא כבר החליט, או על פעולה שהוא כבר למעשה ביצע.

 

3. ירח בטל הוא ירח, שתוך כדי ההתקדמות שלו בתוך מזל מסוים, אינו יוצר שום היבט מתקרב לאף פלנטה אחרת במפה האסטרולוגית. (הוא נקרא בטעות: ירח שחור).

משפט המפתח במקרה כזה הוא:
"שום דבר לא יקרה". לפעמים המשמעות היא לטובה: "אין מה לדאוג, כי שום דבר לא יקרה". אך לפעמים המשמעות היא: "שום דבר לא ייצא מזה" כי התוצאה המקווה לא תתרחש. המשמעות הרלוונטית של ירח בטל יכולה להיות מובנת רק לאחר בדיקה כוללת של מפת השאלה. לכן, יש להיזהר מאד במתן התשובה.

 

4. כאשר הירח במפת השאלה או מעלת הזריחה שפותחת את מפת השאלה ממוקמים בין מעלה 15 במזל מאזניים לבין מעלה 15 במזל עקרב, על פי אסטרולוגיה הוררית, הם נמצאים באזור "נתיב האש" = ויה קומבוסטה. (למעט אם הם ממוקמים במעלה 23 במזל מאזניים, שאז הם נמצאים בצמידות עם כוכב השבת המיטיב spica , שהשפעתו המיטיבה מבטלת את ההשפעה הקשה של " ויה קומבוסטה ").
כלל זה נכון גם כאשר פלנטה משמעותית, כגון הפלנטה ששולטת על הזריחה, נמצאת ב" ויה קומבוסטה ". במקרים אלה, תוצאת העניין יכולה להיות שלא לטובת השואל, וצריך לבדוק בתשומת לב אם יש גורמים מסייעים במפה שמלמדים על יכולתו להגיע לפתרון חיובי. 

 

5. בית 7 הוא בית שמייצג את האסטרולוג, או את מנתח המפה, ועל כן, כאשר סטורן המגביל ("שבתאי המשבית") נמצא בבית 7 או שולט עליו, האסטרולוג או מציב המפה עלול לעשות טעויות: יכולות להיות לו שגיאות בחישובים או בהסקת המסקנות, ועל כן כדאי שיחזור ויבדוק שוב ושוב את הדברים לפני מתן התשובה. (כלל מסורתי זה תקף גם לגבי זנב הדרקון שהוא סטורני בטבעו. כאשר מציב המפה הוא גם השואל, יהיה כלל זה תקף גם לגבי בית 1).

 

נוסף לחמשת הסייגים שצוינו, שהימצאותם במפה אסטרולוגית הוררית דורשת זהירות יתרה,
יש להקדיש תשומת לב להימצאותם במפה הוררית של גורמים נוספים, ואלה החשובים שבהם:

* כאשר מרקורי בנסיגה, הדבר מצביע על שינויים כלשהם שקשורים בשאלה. מרקורי נסוג יכול גם לרמוז שהשואל מחזיק מידע חשוב שלא נמסר לאסטרולוג, או שהשואל ישנה את דעתו וייסוג מהעניין שלשמו נשאלה השאלה.

* יש לשים לב להימצאותם של מזיקים בבית 1. על פי אסטרולוגיה הוררית, הפלנטות שנחשבות כמזיקות הן:
מרס,
סטורן, אורנוס, פלוטו. השפעתם המזיקה יכולה להתגבר כאשר הם בעמדה כוכבית לא טובה או כשהם נמצאים בנסיגה. המשמעות יכולה להיות שיהיו בעיות, עיכובים, ואפילו השבתה או שלילה מוחלטת של העניין הנדון.

ובכל מקרה, גם כאשר הגורמים הנ"ל אינם מופיעים במפת שאלה הוררית  
זהירות במתן התשובות היא הכרחית!    

     
 
על פי הספר השמים יכולים לענות

            © כל הזכויות שמורות לרות אהרוני


לרכישת הספר בהנחה בקנייה מאובטחת לחצו כאן:
 סל קניות  
 

ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה
ספרי אסטרולוגיה    סל קניות   
אודות    צור קשר