לעוסקים באסטרולוגיה – 'קול קורא' מאת האסטרולוג וויליאם לילי


  אי אפשר לדבר על אסטרולוגיה מערבית מבלי להזכיר את שמו של וויליאם לילי,
  אסטרולוג דגול שחי  במאה ה-17 באנגליה. ספרו על אסטרולוגיה שפורסם
  בשנת 1647 הוא יצירת מופת, והספר עוסק גם  באסטרולוגיה נטלית
  (ניתוח מפות לידה אסטרולוגיות אישיות) וגם באסטרולוגיה הוררית
  (פענוח מפות  שאלה אסטרולוגיות).

 


אסטרולוגיה הוררית היא שיטה עתיקת יומין שזכתה לתחייה מחודשת ולפופולריות רבה בעולם המערבי. שיטה אסטרולוגית זו עוסקת במתן תשובות לשאלות. כאשר צצה שאלה מסוימת, ניתן לקחת את זמן "הלידה" שלה ולהציב עבורה מפה אסטרולוגית. את מפה השאלה מפענחים על פי כללים ברורים ומוגדרים, ומכאן אמינותה של שיטת אסטרולוגיה הוררית.

ספרו של וויליאם לילי Christian Astrology כתוב באנגלית ספרותית עתיקה ועשירה, שזורה בביטויים לטיניים, שפה שהייתה שגורה על פיו של לילי. הוא היה הראשון שכתב ופרסם ספרים אסטרולוגיים באנגלית, וגם תרגם רבים מכתבי האסטרולוגיה העתיקים מלטינית לאנגלית. 

וויליאם לילי היה אסטרולוג פעיל ביותר. הוא נהג לנתח כאלפיים מפות אסטרולוגיות בשנה  (משימה לא פשוטה לפני עידן המחשבים!), וכמה מההורוסקופים שמופיעים בספר הפכו לקלאסיקה בתחום האסטרולוגיה. בביוגרפיה שלו מצוין שהוא חזה כבר ב1661 את השריפה הגדולה שפרצה בלונדון בשנת 1665. כיוון שהחיזוי האסטרולוגי שלו היה כל כך מדויק הוא נחשד בגרימתה.  

ב'קול קורא' בפתיח לספרו הוא פונה לאלה המתעתדים לעסוק באסטרולוגיה, וראוי שכל מי שעוסק באסטרולוגיה, או עוסק או מתכוון לעסוק בייעוץ בכלל, יחקוק על לוח ליבו את דבריו:


"לחבריי באשר הם, שיקבלו על עצמם בנועם את מוסרות תלמודי, ויהיה עם ליבם להתמיד בלימוד חכמת הכוכבים, שבה מתגלות גדולתו ותפארתו של האל. ראשית עליכם להעריץ את בוראכם ולהודות לו, ולהיות שפלי רוח, ולא לתת לשום ידע להגביה את לבכם. כי ככל שיירב הידע שלכם, כך תרבו להאדיר את שם האל, וככל שתהיו יותר קרובים אליו, כך יהיה שיפוטכם טהור יותר.

"הישמרו מגאווה ויוהרה והיו איתנים בעקרונותיכם ואצילותכם. זכרו כמה יתרונות, זכויות ומעלות העניק האל לאדם. אתם החורגים אל מעבר לרקיע בהתבוננות, המשיגים בהבנתכם את תנועת הכוכבים וגודלם, המשיחים עם מלאכי מרום ועם האל עצמו, השולטים בכל יצירי תבל – אל תשחיתו את דרככם, לבל תהיו בלתי ראויים לתשורותיו ולכוחותיו המורעפים עליכם. עבדי האל אתם, על כן הסכיתו לדברים אשר אני נושא אליכם.

"כוונו מעייניכם אל שמי מרום והדריכו עצמכם לנהוג בנעלות רוח וביראת קודש. רכשו את כל שכיות החמדה של היושר, היו ענווים ואדיבים, והסבירו פנים לפונים אליכם. אל תייסרו אותם במידע מעורר פחד, ודברים קשים מסרו להם בהדרגה ובתבונה. אל תהיו רודפי בצע, העניקו לעני מכספכם, ואת עצותיכם – תנו לו בחינם. אל תתנו לחומר להסיט אתכם מן האמת, לבל תבזו את האמנות או המדע השמימיים. דבקו במטרה אך אל תגדישו את הסאה בתשוקתכם ללמוד כל שיטה. אל תהיו 'מומחים' בכל, ואל תיסחפו אחרי אופנות חולפות. הדריכו את בני האדם ללכת בדרך הנכונה, והיו אתם דוגמא ומופת להם."
 

הפתיח של וויליאם לילי על ייעוץ אסטרולוגי תורגם ע"י רות אהרוני

מחברת הספר השמים יכולים לענות - אסטרולוגיה הוררית

© כל הזכויות על התרגום שמורות 
ל רות אהרוני
מומחית ל- אסטרולוגיה קרמתית, אסטרולוגיה זוגית 
אסטרולוגיה הוררית = מתן תשובות לשאלות ממוקדות 
 

 
ייעוץ אסטרולוגי    אסטרו-קואצ'ינג    לימודי אסטרולוגיה
ספרי אסטרולוגיה    סל קניות   
אודות    צור קשר